Komputer przemysłowy Core i5


Komputer przemysłowy a jego obudowa...

Podstawowym parametrem wpływającym na dobór komputera przemysłowego są jego gabaryty, typ zastosowanej obudowy oraz opcje montażu. Modele widoczne na targu liczą się pod tym względem na trzy główne kategorie:

Komputery jednopłytkowe – na pojedynczej płytce PCB pomieszczone są takie komponenty, jak podstawowa jednostka obliczeniowa (najczęściej zintegrowana z płytą główną), karta graficzna (również zintegrowana, niewymienna), pamięć RAM wbudowana na stałe, porty komunikacyjne Ethernet, złącza portów szeregowych robiących w modelach RS-232/422/485, cyfrowe wejścia/wyjścia oraz interfejsy dla kart rozszerzeń: mini PCI-Express / mini-SATA / M.2 NGFF.

Na rynku dostępny jest znaczny wachlarz modeli począwszy od niskobudżetowych i energooszczędnych komputerów z jednostkami Intel Atom, a skończywszy na mocnych wielordzeniowych Intel Core i7 szóstej i siódmej generacji. Urządzenia występują w modelach mini-ITX rozmiaru 17x17cm, 3.5" SBC, NUC 4x4" (Next Unit of Computing) oraz COM (Computer On Module).

Wszystkie wersje zaimplementowane są do zabudowy np. wewnątrz maszyn produkcyjnych i pracy w systemie Linux, Windows Embedded czy Windows Server 2012/2016.

Komputer przemysłowy i3 Delta-Mini200-i3 jest szczególnie wybieranym przykładem do współpracy z systemami Windows 7 oraz 10. Urządzenie dostępne jest w obudowie stanowiącej jednolity odlew aluminiowy poddany procesowi chemicznemu - anodowaniu. Dużą zaletą tego komputera IPC jest ograniczone zapotrzebowanie na energię które w trybie bezczynności nie przekracza 30 Watt. Wydajność dwurdzeniowego jednostki centralnej jest właściwa do wielu zadań i osiąga 4840 punktów PassMark. Komputer Delta-Mini200-i3 ma dużą ofertę rozbudowy i wymiany komponentów. Obudowa pozwala m.in. na montaż łącznie trzech dysków twardych, z których dwa są podłączone bezpośrednio do centrów SATA 6Gbps, a trzeci dysk wpięty jest do złącza mini-SATA. Dostępny jest również montaż ścienny za pomocą dołączonych kątowników oraz zawieszenie za monitorem z wykorzystaniem standardu VESA 100x100mm.


Copyright © 2018 Fanless.pl